Kmmu5qhrset1xuoalokn

Kõhulihaste treenimine pärast keisrilõiget

6 nädalane online programm kõhulihastele

  Liitu programmiga

Keisrilõikeid tehakse väga palju, kuid sellest hoolimata ei ole tegemist väikese protseduuriga, vaid ulatusliku operatsiooniga. Nii nagu nt põlveoperatsioonist taastumine võtab aega ja vajab taastavaid harjutusi ning füsioteraapiat, kehtib see ka keisrilõike puhul. See on väga oluline selleks, et vältida võimalikke lühi- ja pikaajalisi probleeme.

Keisrilõikejärgselt võivad ühe tüsistusena tekkida liited, mis võivad põhjustada vaagnaorganite düsfunktsiooni, pidamatust, seedehäireid, armi valulikkust, tundetust ja liikuvuspiiratust. Paljudel naistel võib keisriarm tekitada kiskuvat ebamugavustunnet eri harjutusi tehes/ treeningutel. Väga oluline on pehmekoeteraapia (massaaž) pärast nii suurt traumat kõhupiirkonna lihastele, fastsiale, veresoontele, närvidele ja kõõluselistele stuktuuridele.

Keisrilõikest taastumine kulgeb naistel väga erinevalt. Osadel on arm pikalt valulik, ebamugavustunne/ülitundlikkus kõhtu katsudes, kõhuli lamades jne, teistel taastub keha päris kiirelt, esineb võibolla ainult alakõhu tuimust ja soov trenni teha on juba pärast esimesi kuid päris suur.

Kui kaua mu kõht taastub?

Millal ma võin alustada kõhulihaste treenimisega?

Kas see on normaalne, et kõht vajub armi peale?

Miks ma ei tunne trenni tehes üldse oma kõhtu?

Kas kõht jääbki pärast söömist ette punnitama?

Need on vaid vähesed küsimused, mis sünnitanud naistel võivad tekkida.

Keisrilõike järel on figuuri taastumine paratamatult aeganõudvam ning võib olla tunne, et ei kontrolli enam lihaseid. Seetõttu on esmaste korrigeerivate harjutuste eesmärk sisemise korseti taastamine, mille eesmärgiks on taastada side aju ja lihase vahel. Oluline on kõigepealt õppida õiget lihastunnetust ja harjutuse sooritamise tehnikat. Seejärel on vajalik alustada kõhulihaseid tugevdavate harjutustega. Keisrilõikejärgselt ei taastu väga tihti keha ise, kuid kui näed natukene vaeva ja alustad treenimist seestpoolt väljapoole, avastad enda jaoks kõhulihaste treenimises hoopis uued dimensioonid. Kõike tänu sellele, et Sa õpid ISE enda keha kuulama!
Antud 6-nädalane programm sobib Sulle kui:
– Sa oled sünnitanud ühe või mitu last keisrilõike teel ja sellest on möödas vähemalt 4 kuud (kui on vähem, siis soovitame 12 nädalast online-programmi);
– Sa soovid alustada kõhulihaste treenimist, kuid ei julge;
– Sa ei tunne enam oma kõhulihaseid, ei suuda kõhtu sisse tõmmata;
– Sa käid trennis, kuid kõhu välimuses erilist paranemist ei tähelda.
6 nädalane programm sisaldab:
– igal nädalal uued harjutused kõhulihastele (videojuhendid)
– loengud eri teemadel (nt “Kuidas õigesti korsetilihaseid treenida?”, “Miks intensiivsed harjutused ei ole tihti tõhusad?”, “Kuidas vähendada kõhupealt rasvkudet?”, “Keisriarmi masseerimine” jpms).
– võimalus läbida programm mugavalt enda kodus endale sobival ajal. Ligipääs 12 kuud.
võimalus konsulteerida füsioterapeut Helle Nurmsaluga (email).

Eduvõti seisneb teadmises, millal, mida teha!

Vaata veel tulemusi siit


Sinu füsioterapeut


Helle Nurmsalu, FT MSc
Helle Nurmsalu, FT MSc

Mul on väga hea meel, et Sa oled täna siin! Sünnitusjärgselt on oma keha teadlik taastamine väga vajalik selleks, et Sa tunneksid end oma kehas hästi ja enesekindlalt. See on oluline nii neile, kellel ei ole otseseid kaebusi, kui ka neile, kelle jaoks uus olukord on väheke hirmutav ja ebamugavusi tekitav (diastaas, uriinilekked, kõhulihaste üle kontrolli puudumine, vaagnavalud jms). Nii neile, kellel on soov võimalikult kiirelt tavatreeningutesse naasta, kui ka neile, kellel pole plaanis ühegi spordiklubiga liituda. Programmi töötasin välja tuginedes aastatepikkusele kogemusele naiste tervise füsioterapeudina (üle 4000 Eesti naise erinevate sünnitusjärgsete probleemidega). Online-programm ei asenda küll individuaalset hindamist ja taastusplaani kliinikus, kuid olen kindel, et see on väga hea võimalus, millest alustada. Loodan, et iganädalased väikesed muutused harjutustes ja videojuhendid aitavad Sul selle olulise taastusperioodi edukalt läbida! Ja kui mõned mured ei lahene, siis võta minuga kindlasti ühendust- lootusetuid juhtumeid pole olemas.


KKK


Kui kaua võtab igapäevaselt aega harjutuste tegemine?
Parimate tulemuste saamiseks on soovituslik teha harjutusi iga päev 10-30min, lisaks kõndimine minimaalselt 20min päevas. Kui Sa ei leia rohkem kui 10min päevas, siis tea, et oled super tubli ja tee endast kõik, et ühtegi päeva vahele ei jääks. Kui aga peaks jääma, siis ära heida meelt, vaid jätka sealt, kus pooleli jäi. Harjutuste ajal on ülioluline keskenduda ning järgida täpseid instruktsioone, isegi kui mõni harjutus on sulle varasemast juba tuttav.
Kas programm sobib mulle kui mul on kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas pärast sünnitust?
Programm on välja töötatud füsioterapeudi poolt ja kõik harjutused on sobilikud ka eelnimetatud probleemi puhul. Oluline on järgida programmi nädalate kaupa, mitte alustada intensiivsematest harjutustest, järgida juhendeid ning küsimuste tekkimisel koheselt konsulteerida füsioterapeudiga. Suuremate probleemide puhul soovitame kindlasti pöörduda kliinikusse indivdiuaalvastuvõtule, kus teostatakse täpne füsioterapeutiline hindamine (ultraheli, emg) ja kohandatakse taastusprogramm vastavalt individuaalsele näidustusele.
Kellele programm on mõeldud?
Kõikidele naistele, kes on sünnitanud keisrilõikega ja beebi on vähemalt 4 kuune. Programm sobib ideaalselt ka naistele, kellel on keisrilõikest möödas juba rohkem (kuid/aastaid), kuid kes ei ole kõhtu vormi saanud
Millal programm algab ja lõpeb?
Programm algab registreerumisega ja Sa saad ise otsustada, kas alustad kohe või mõne aja pärast ja kas läbid programmi 6 nädalaga või endale sobivas tempos. Mina soovitan parimate tulemuste saamiseks läbida programm järjest kasvõi miinimum koormusega (10min päevas), kui jääda ootama ideaalset aega, sest seda ei pruugi tullagi.
Kui kaua on mul ligipääs programmile?
12 kuud.

See online kursus on loodud just Sulle, imeline sünnitanud naine, kes Sa tahad tunda taas oma kõhulihaseid, olla tugev, energiline ja enesekindel.

Võta minu väljakutse vastu ja ma õpetan Sulle, kuidas kõige efektiivsemalt kõhulihaseid treenida!

Alusta kohe!