Sinu keha pärast sünnitust

12 nädalane online programm kõhu- ja vaagnapõhjalihastele

  Liitu programmiga

See online kursus on loodud just Sulle, imeline sünnitanud naine, kes Sa tahad tunda end oma kehas hästi, olla tugev, energiline ja enesekindel.

Raseduse ajal toimuvad naise kehas väga suured muutused. Sellegipoolest läheb põhiline fookus pärast sünnitust vastsündinule ja naine jääb kuskile tagaplaanile. Kui kaua mu keha taastub? Kas ma peaksin kandma kõhtu toetavat vööd või muudab see mu lihased laisemaks? Mis on diastaas? Kas ma ei tohi enam kunagi kõhulihasteharjutusi teha? Kas see on normaalne, et joostes on tilgad püksis? Millal ma võin uuesti trenni minna?

Need on vaid vähesed küsimused, mis sünnitanud naistel võivad tekkida.

Emaks olemine on imeline, kuid iga naine tahab end tunda ka naisena. Normaalne on ju see, et ei valuta kuskilt, ei ole probleeme pidamatusega ja on piisavalt energiat lapsega tegeleda. Vähem tähtis pole kindlasti ka soov saada tagasi raseduseelsesse vormi, seda nii kõhu väljanägemise kui ka kehakaalu osas. Oluline on taastada oma keha pärast igat rasedust ja seda isegi siis, kui sel hetkel erilisi probleeme ei ole. See aitab ennetada probleeme tulevikus või siis nende süvenemist.

Aastate jooksul olen kohtunud paari tuhande Eesti naisega ning paljud neist on mulle öelnud „Oleks ma seda juba varem teadnud!“, „Miks sünnitusjärgsest taastumisest üldse ei räägita?“, "Ma olen kogu elu kõhulihaseid valesti treeninud." Sagedased on juhtumid kui naisel pärast esimest sünnitust ei ole ühtegi probleemi, kuid pärast teist last on kõhulihased lahknenud, seljavalud, uriinipidamatus jms ning naine ei suuda uskuda, miks seekord nii läks. Miks nüüd on kõht ettevõlvunud ja seda ka aasta pärast sünnitust. Päris kurb on ka olukord kui naine leiab pere kõrvalt aega trennis käimiseks, kuid ei saavuta oodatud tulemusi. Kõht lihtsalt ei allu treeningutele..

12 nädala jooksul õpetan Sulle, mida teha, et tunneksid end taas oma kehas hästi.

See teekond ei ole küll lihtne, kuid parem enesetunne ja rahulolu on paari kuu pärast seda kõike väärt!

  • igal nädalal uued harjutused vaagnapõhja- ja kõhu süvalihastele
  • teadmised, kuidas intensiivselt kõhulihaseid treenida
  • lisavalikuna harjutused selja-, tuhara- ja reielihastele
  • loengud eri teemadel
  • tõestatult efektiivne
  • privaatne, mugav

6 nädalat harjutusi pärast teise lapse sündi

Vaata veel tulemusi siit


MoodulidSinu füsioterapeut


Helle Nurmsalu
Helle Nurmsalu

Minu missiooniks on see, et iga Eestis sünnitanud naine läbiks kõhu- ja vaagnapõhjalihaste taastusprogrammi enne tavatreeningutesse naasmist, sh ka need naised, kes end nn trenniinimesteks ei pea. Füsioterapeudina on minu jaoks väga oluline nõustamine ja see, et Sa mõistaks enda rolli taastumisprotsessis. Olen valmis Sind aitama, aga ma ei saa lubada imesid, sest keegi teine ei saa sinu eest muudatusi ära teha. Sa pead ise olema valmis muutma elustiili ning tegema natuke tööd eesmärgi nimel. Kõik on võimalik, kui on tahtmist ja natuke aega iseenda jaoks. Ja tulemused tulevad, usu mind!

Olen aidanud üle 2500 Eesti naise, kellel esineb kõhulihaste lahknemine ning koolitanud sel teemal ka ämmaemandaid ja perearste.

Minu hariduse ja läbitud koolitustega saad tutvuda siin...


KKK


Kui kaua võtab igapäevaselt aega harjutuste tegemine?
Parimate tulemuste saamiseks on soovituslik teha harjutusi iga päev 10-30min, lisaks kõndimine minimaalselt 20min päevas. Kui Sa ei leia rohkem kui 10min päevas, siis tea, et oled super tubli ja tee endast kõik, et ühtegi päeva vahele ei jääks. Kui aga peaks jääma, siis ära heida meelt, vaid jätka sealt, kus pooleli jäi. Harjutuste ajal on ülioluline keskenduda ning järgida täpseid instruktsioone, isegi kui mõni harjutus on sulle varasemast juba tuttav.
Kas programm sobib mulle kui mul on kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas, vaagnapõhjahäired, vaagnavöötmevalud jms probleemid pärast sünnitust?
Programm on välja töötatud füsioterapeudi poolt ja kõik harjutused on sobilikud ka eelnimetatud probleemide puhul. Oluline on järgida programmi nädalate kaupa, mitte alustada intensiivsematest harjutustest, järgida juhendeid ning küsimuste tekkimisel koheselt konsulteerida füsioterapeudiga. Suuremate probleemide puhul soovitame kindlasti pöörduda kliinikusse individuaalvastuvõtule, kus teostatakse täpne füsioterapeutiline hindamine (ultraheli, emg) ja kohandatakse taastusprogramm vastavalt individuaalsele vajadusele.
Kellele programm on mõeldud?
Kõikidele sünnitanud naistele, ükskõik kas möödas on 6 päeva, 6 nädalat või 6 aastat loomulikust sünnitusest, kas esineb erinevaid sünnitusjärgseid probleeme (kõhu sirglihase diastaas, vaagnapõhjahäired, vaagnavöötmevalud, halb kehahoid) või on enesetunne super, kuid soovid end teadlikumalt treenida või uueks raseduseks keha ette valmistada.
Millal programm algab ja lõpeb?
Programm algab registreerumisega ja Sa saad ise otsustada, kas alustad kohe või mõne aja pärast ja kas läbid programmi 12 nädalaga või endale sobivas tempos. Mina soovitan parimate tulemuste saamiseks läbida programm järjest kasvõi miinimum koormusega (10min päevas), kui jääda ootama ideaalset aega, sest seda ei pruugi tullagi.
Kui kaua on mul ligipääs programmile?
Võid alustada programmiga just endale sobival ajal ning alates registreerumisest on Sul ligipääs 12 kuud.

"I preach what I teach!"Võta minu väljakutse vastu!

Sinu füsioterapeut Helle (11a ja 5k lapse ema)

Alusta kohe!