Kõhulihaste treenimine pärast keisrilõiget

6-nädalane online programm kõhulihastele

  Soovin liituda

Keisrilõikeid tehakse väga palju, kuid sellest hoolimata ei ole tegemist väikese protseduuriga, vaid ulatusliku operatsiooniga. Nii nagu nt põlveoperatsioonist taastumine võtab aega ja vajab taastavaid harjutusi ning füsioteraapiat, kehtib see ka keisrilõike puhul. See on väga oluline selleks, et vältida võimalikke lühi- ja pikaajalisi probleeme.

Keisrilõikejärgselt võivad ühe tüsistusena tekkida liited, mis võivad põhjustada vaagnaorganite düsfunktsiooni, pidamatust, seedehäireid, armi valulikkust, tundetust ja liikuvuspiiratust. Paljudel naistel võib keisriarm tekitada kiskuvat ebamugavustunnet eri harjutusi tehes/ treeningutel. Väga oluline on pehmekoeteraapia (massaaž) pärast nii suurt traumat kõhupiirkonna lihastele, fastsiale, veresoontele, närvidele ja kõõluselistele stuktuuridele.

Keisrilõikest taastumine kulgeb naistel väga erinevalt. Osadel on arm pikalt valulik, ebamugavustunne/ülitundlikkus kõhtu katsudes, kõhuli lamades jne, teistel taastub keha päris kiirelt, esineb võibolla ainult alakõhu tuimust ja soov trenni teha on juba pärast esimesi kuid päris suur.

Kui kaua mu kõht taastub?

Millal ma võin alustada kõhulihaste treenimisega?

Kas see on normaalne, et kõht vajub armi peale?

Miks ma ei tunne trenni tehes üldse oma kõhtu?

Kas kõht jääbki pärast söömist ette punnitama?

Need on vaid vähesed küsimused, mis sünnitanud naistel võivad tekkida.

Keisrilõike järel on figuuri taastumine paratamatult aeganõudvam ning võib olla tunne, et ei kontrolli enam lihaseid. Seetõttu on esmaste korrigeerivate harjutuste eesmärk sisemise korseti taastamine, mille eesmärgiks on taastada side aju ja lihase vahel. Oluline on kõigepealt õppida õiget lihastunnetust ja harjutuse sooritamise tehnikat. Seejärel on vajalik alustada kõhulihaseid tugevdavate harjutustega. Keisrilõikejärgselt ei taastu väga tihti keha ise, kuid kui näed natukene vaeva ja alustad treenimist seestpoolt väljapoole, avastad enda jaoks kõhulihaste treenimises hoopis uued dimensioonid. Kõike tänu sellele, et Sa õpid ISE enda keha kuulama!
Antud 6-nädalane programm sobib Sulle kui:
– Sa oled sünnitanud ühe või mitu last keisrilõike teel ja sellest on möödas vähemalt 4 kuud (kui on vähem, siis soovitame 12 nädalast online-programmi);
– Sa soovid alustada kõhulihaste treenimist, kuid ei julge;
– Sa ei tunne enam oma kõhulihaseid, ei suuda kõhtu sisse tõmmata;
– Sa käid trennis, kuid kõhu välimuses erilist paranemist ei tähelda.
6 nädalane programm sisaldab:
– igal nädalal uued harjutused kõhulihastele (videojuhendid)
– loengud eri teemadel (nt “Kuidas õigesti korsetilihaseid treenida?”, “Miks intensiivsed harjutused ei ole tihti tõhusad?”, “Kuidas vähendada kõhupealt rasvkudet?”, “Keisriarmi masseerimine” jpms).
– võimalus läbida programm mugavalt enda kodus endale sobival ajal. Ligipääs 12 kuud.
võimalus konsulteerida füsioterapeut Helle Nurmsaluga (email).

Eduvõti seisneb teadmises, millal, mida teha!

Vaata veel tulemusi siit


Sinu füsioterapeut


Helle Nurmsalu
Helle Nurmsalu

Naiste tervise füsioterapeudina olen töötanud alates 2013.aastast ja olen üks esimesi Eestis, kes selles vallas spetsialiseerus (väliskoolitused Inglismaa, USA) ja hakkas teavitustööd tegema (koolitused ämmaemandatele, perearstidele). Tänaseks päevaks on mul väga suur kogemus erinevate sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapias- olen koostanud taastusplaane rohkem kui 5000-le naisele, kellel on kõhu sirglihase diastaas. Lisaks olen aastate jooksul koolitanud end Inglismaal ja Poolas ka vaagnapõhjahäirete osas ning osalenud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakendusuuringus, kus hindasin 200 naise vaagnapõhjalihaseid. Minu missiooniks on see, et iga Eestis sünnitanud naine läbiks kõhu- ja vaagnapõhjalihaste taastusprogrammi. Just nagu Belgias või Prantsusmaal.

Olles ise 3 lapse ema, ma tean, kui raske on väikeste laste kõrvalt enda jaoks aega leida. Ma loodan, et online programm teeb alustamise Sulle natukene lihtsamaks. Annan Sulle igal nädalal täpsed juhendid ja Sinu ülesanne on enda jaoks need 10-20min päevas leida. Usu mind, just täna on õige päev alustamiseks. Ideaalset aega nagunii ei tule, elu sõidab alati sisse. Sina ise pead olema enda jaoks prioriteet ja siis hakkavad imed juhtuma- Sa hakkad vabanduste asemel leidma võimalusi. Jah võib-olla iga päev ei õnnestu 100%, kuid väikeste sammudega jõuad enda eesmärgini. Järjepidevus on võti!


KKK


Kui kaua võtab igapäevaselt aega harjutuste tegemine?
Parimate tulemuste saamiseks on soovituslik teha harjutusi iga päev 10-30min, lisaks kõndimine minimaalselt 20min päevas. Kui Sa ei leia rohkem kui 10min päevas, siis tea, et oled super tubli ja tee endast kõik, et ühtegi päeva vahele ei jääks. Kui aga peaks jääma, siis ära heida meelt, vaid jätka sealt, kus pooleli jäi. Harjutuste ajal on ülioluline keskenduda ning järgida täpseid instruktsioone, isegi kui mõni harjutus on sulle varasemast juba tuttav.
Kas programm sobib mulle kui mul on kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas pärast sünnitust?
Programm on välja töötatud füsioterapeudi poolt ja kõik harjutused on sobilikud ka eelnimetatud probleemi puhul. Oluline on järgida programmi nädalate kaupa, mitte alustada intensiivsematest harjutustest, järgida juhendeid ning küsimuste tekkimisel koheselt konsulteerida füsioterapeudiga. Suuremate probleemide puhul soovitame kindlasti pöörduda kliinikusse indivdiuaalvastuvõtule, kus teostatakse täpne füsioterapeutiline hindamine (ultraheli, emg) ja kohandatakse taastusprogramm vastavalt individuaalsele näidustusele.
Kellele programm on mõeldud?
Kõikidele naistele, kes on sünnitanud keisrilõikega ja beebi on vähemalt 4 kuune. Programm sobib ideaalselt ka naistele, kellel on keisrilõikest möödas juba rohkem (kuid/aastaid), kuid kes ei ole kõhtu vormi saanud
Millal programm algab ja lõpeb?
Programm algab registreerumisega ja Sa saad ise otsustada, kas alustad kohe või mõne aja pärast ja kas läbid programmi 6 nädalaga või endale sobivas tempos. Mina soovitan parimate tulemuste saamiseks läbida programm järjest kasvõi miinimum koormusega (10min päevas), kui jääda ootama ideaalset aega, sest seda ei pruugi tullagi.
Kui kaua on mul ligipääs programmile?
12 kuud.

See online kursus on loodud just Sulle, imeline sünnitanud naine, kes Sa tahad tunda taas oma kõhulihaseid, olla tugev, energiline ja enesekindel.

Võta minu väljakutse vastu ja ma õpetan Sulle, kuidas kõige efektiivsemalt kõhulihaseid treenida!

NB! 6 nädalaga ei saa ma lubada Sulle imet, kuid selle aja jooksul peaksid hakkama oma lihaseid paremini tundma ning nägema esimesi muutusi. Olles järjepidev ning kombineerides minu õpetatud harjutused üldtreeningutega/ igapäevaste liikumistega (kiirkõnd/jooks jms), saavutad kindlasti oma eesmärgid.

Liitu juba täna ja aitan sul saavutada Sinu parima vormi!