Kõhulihaste treenimine pärast keisrilõiget

6 nädalane online programm kõhulihastele

  Liitu programmiga

Keisrilõikeid tehakse väga palju, kuid sellest hoolimata ei ole tegemist väikese protseduuriga, vaid ulatusliku operatsiooniga. Nii nagu nt põlveoperatsioonist taastumine võtab aega ja vajab taastavaid harjutusi ning füsioteraapiat, kehtib see ka keisrilõike puhul. See on väga oluline selleks, et vältida võimalikke lühi- ja pikaajalisi probleeme.

Keisrilõikejärgselt võivad ühe tüsistusena tekkida liited, mis võivad põhjustada vaagnaorganite düsfunktsiooni, pidamatust, seedehäireid, armi valulikkust, tundetust ja liikuvuspiiratust. Paljudel naistel võib keisriarm tekitada kiskuvat ebamugavustunnet eri harjutusi tehes/ treeningutel. Väga oluline on pehmekoeteraapia (massaaž) pärast nii suurt traumat kõhupiirkonna lihastele, fastsiale, veresoontele, närvidele ja kõõluselistele stuktuuridele.

Keisrilõikest taastumine kulgeb naistel väga erinevalt. Osadel on arm pikalt valulik, ebamugavustunne/ülitundlikkus kõhtu katsudes, kõhuli lamades jne, teistel taastub keha päris kiirelt, esineb võibolla ainult alakõhu tuimust ja soov trenni teha on juba pärast esimesi kuid päris suur.

Kui kaua mu kõht taastub?

Millal ma võin alustada kõhulihaste treenimisega?

Kas see on normaalne, et kõht vajub armi peale?

Miks ma ei tunne trenni tehes üldse oma kõhtu?

Kas kõht jääbki pärast söömist ette punnitama?

Need on vaid vähesed küsimused, mis sünnitanud naistel võivad tekkida.

Emaks olemine on imeline, kuid iga naine tahab end tunda ka naisena. Normaalne on ju see, et ei valuta kuskilt,enesetunne on hea ja on piisavalt energiat lapsega tegeleda. Vähem tähtis pole kindlasti ka soov saada tagasi raseduseelsesse vormi, seda nii kõhu väljanägemise kui ka kehakaalu osas. Oluline on taastada oma keha pärast igat rasedust ja seda isegi siis, kui sel hetkel erilisi probleeme ei ole. See aitab ennetada probleeme tulevikus või siis nende süvenemist.

Keisrilõike järel on figuuri taastumine paratamatult aeganõudvam ning võib olla tunne, et ei kontrolli enam lihaseid. Seetõttu on esmaste korrigeerivate harjutuste eesmärk sisemise korseti taastamine, mille eesmärgiks on taastada side aju ja lihase vahel. Oluline on kõigepealt õppida õiget lihastunnetust ja harjutuse sooritamise tehnikat. Seejärel on vajalik alustada kõhulihaseid tugevdavate harjutustega.
Eduvõti seisneb teadmises, millal, mida teha!

Vaata veel tulemusi siit


Sinu füsioterapeut


Helle Nurmsalu
Helle Nurmsalu

Minu missiooniks on see, et iga Eestis sünnitanud naine läbiks kõhu- ja vaagnapõhjalihaste taastusprogrammi enne tavatreeningutesse naasmist, sh ka need naised, kes end nn trenniinimesteks ei pea. Füsioterapeudina on minu jaoks väga oluline nõustamine ja see, et Sa mõistaks enda rolli taastumisprotsessis. Olen valmis Sind aitama, aga ma ei saa lubada imesid, sest keegi teine ei saa sinu eest muudatusi ära teha. Sa pead ise olema valmis muutma elustiili ning tegema natuke tööd eesmärgi nimel. Kõik on võimalik, kui on tahtmist ja natuke aega iseenda jaoks. Ja tulemused tulevad, usu mind!

Olen aidanud üle 3000 Eesti naise, kellel esineb kõhulihaste lahknemine ning koolitanud sel teemal ka ämmaemandaid ja perearste.

Minu hariduse ja läbitud koolitustega saad tutvuda siin...


KKK


Kui kaua võtab igapäevaselt aega harjutuste tegemine?
Parimate tulemuste saamiseks on soovituslik teha harjutusi iga päev 10-30min, lisaks kõndimine minimaalselt 20min päevas. Kui Sa ei leia rohkem kui 10min päevas, siis tea, et oled super tubli ja tee endast kõik, et ühtegi päeva vahele ei jääks. Kui aga peaks jääma, siis ära heida meelt, vaid jätka sealt, kus pooleli jäi. Harjutuste ajal on ülioluline keskenduda ning järgida täpseid instruktsioone, isegi kui mõni harjutus on sulle varasemast juba tuttav.
Kas programm sobib mulle kui mul on kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas pärast sünnitust?
Programm on välja töötatud füsioterapeudi poolt ja kõik harjutused on sobilikud ka eelnimetatud probleemi puhul. Oluline on järgida programmi nädalate kaupa, mitte alustada intensiivsematest harjutustest, järgida juhendeid ning küsimuste tekkimisel koheselt konsulteerida füsioterapeudiga. Suuremate probleemide puhul soovitame kindlasti pöörduda kliinikusse indivdiuaalvastuvõtule, kus teostatakse täpne füsioterapeutiline hindamine (ultraheli, emg) ja kohandatakse taastusprogramm vastavalt individuaalsele näidustusele.
Kellele programm on mõeldud?
Kõikidele naistele, kes on sünnitanud keisrilõikega ja beebi on vähemalt 4 kuune. Programm sobib ideaalselt ka naistele, kellel on keisrilõikest möödas juba rohkem (kuid/aastaid), kuid kes ei ole kõhtu vormi saanud
Millal programm algab ja lõpeb?
Programm algab registreerumisega ja Sa saad ise otsustada, kas alustad kohe või mõne aja pärast ja kas läbid programmi 6 nädalaga või endale sobivas tempos. Mina soovitan parimate tulemuste saamiseks läbida programm järjest kasvõi miinimum koormusega (10min päevas), kui jääda ootama ideaalset aega, sest seda ei pruugi tullagi.
Kui kaua on mul ligipääs programmile?
12 kuud.

See online kursus on loodud just Sulle, imeline sünnitanud naine, kes Sa tahad tunda taas oma kõhulihaseid, olla tugev, energiline ja enesekindel.

Võta minu väljakutse vastu ja ma õpetan Sulle, kuidas kõige efektiivsemalt kõhulihaseid treenida :)

Alusta kohe!