Sinu keha pärast sünnitust

12 nädalane online programm kõhu- ja vaagnapõhjalihastele

  Liitu programmiga

See online kursus on loodud just Sulle, imeline sünnitanud naine, kes Sa tahad tunda end oma kehas hästi, olla tugev, energiline ja enesekindel.

Raseduse ajal toimuvad naise kehas väga suured muutused. Sellegipoolest läheb põhiline fookus pärast sünnitust vastsündinule ja naine jääb kuskile tagaplaanile. Kui kaua mu keha taastub? Kas ma peaksin kandma kõhtu toetavat vööd või muudab see mu lihased laisemaks? Mis on diastaas? Kas ma ei tohi enam kunagi kõhulihasteharjutusi teha? Kas see on normaalne, et joostes on tilgad püksis? Millal ma võin uuesti trenni minna?

Need on vaid vähesed küsimused, mis sünnitanud naistel võivad tekkida.

Emaks olemine on imeline, kuid iga naine tahab end tunda ka naisena. Normaalne on ju see, et ei valuta kuskilt, ei ole probleeme pidamatusega ja on piisavalt energiat lapsega tegeleda. Vähem tähtis pole kindlasti ka soov saada tagasi raseduseelsesse vormi, seda nii kõhu väljanägemise kui ka kehakaalu osas. Oluline on taastada oma keha pärast igat rasedust ja seda isegi siis, kui sel hetkel erilisi probleeme ei ole. See aitab ennetada probleeme tulevikus või siis nende süvenemist.

Aastate jooksul olen kohtunud paari tuhande Eesti naisega ning paljud neist on mulle öelnud „Oleks ma seda juba varem teadnud!“, „Miks sünnitusjärgsest taastumisest üldse ei räägita?“, "Ma olen kogu elu kõhulihaseid valesti treeninud." Sagedased on juhtumid kui naisel pärast esimest sünnitust ei ole ühtegi probleemi, kuid pärast teist last on kõhulihased lahknenud, seljavalud, uriinipidamatus jms ning naine ei suuda uskuda, miks seekord nii läks. Miks nüüd on kõht ettevõlvunud ja seda ka aasta pärast sünnitust. Päris kurb on ka olukord kui naine leiab pere kõrvalt aega trennis käimiseks, kuid ei saavuta oodatud tulemusi. Kõht lihtsalt ei allu treeningutele.

12 nädala jooksul õpetan Sulle, mida teha, et tunneksid end taas oma kehas hästi.

See teekond ei ole küll lihtne, kuid parem enesetunne ja rahulolu on paari kuu pärast seda kõike väärt!

 • igal nädalal uued harjutused vaagnapõhja- ja kõhu süvalihastele;
 • teadmised, kuidas intensiivselt kõhulihaseid treenida;
 • lisavalikuna harjutused selja-, tuhara- ja reielihastele;
 • loengud eri teemadel;
 • tõestatult efektiivne;
 • privaatne, mugav.

Mida kliendid räägivad?

 • "Mul pole kunagi elus nii lame ja tugev kõht olnud nii, et igavesti tänulik! Ausõna."
 • "Mina igaljuhul ootan päevas neid kordi, kui saan harjutusi teha. Ka olen saanud julgust juurde, sest tõesti, enne mõtlesin, et nüüd on igasuguse trenniga lõpp. Ja mis seal salata, teadmisi ei olnud ja hirmul on suured ka suured silmad. Aitäh, Helle! Evelin "
 • "Aitäh teile selle tänuväärse ettevõtmise eest! Minu meelest peaks see olema kohustuslik programm kõigile äsja sünnitanud naistele! Head soovides, Maria"
 • "Igatahes tunne on parem ja harjutustest on palju abi just enesetundele - tunnen, et olem tugevam ja rohkem tsentris ja selg ei valuta nii palju enam. Aitäh, Helle!"
 • "Suured suured tänud harjutuste eest, ma pole j6udnud Sulle kirjutada, aga peale juba kahenädalast harjutuste tegemist kadusid mul valud vasakust rinna 6lapiirkonnast. Need valud on mind vaevanud viimased kaks aastat, olen käinud mitmete füsioterapeutide juures ning perearst saatis mind ka südame uuringutele. Ja mitte keegi ei leidnud midagi ega ole osanud mind aidata. Olen palju erinevaid jou ja venitusharjutusi proovinud aga miski pole aidanud. Kuni ma alustasin Sinu harjutustega :) Ma olen Sulle tänulik ja super onnelik, mul oli kogu aeg hirm, et midagi on viltu südamega, aga nüüd tean milles viga oli. See on lihtsalt nii super tunne peale kahte aastat olen lopuks nendest valudest prii :) Aitäh Sulle!"


Vaata veel tulemusi siit


MoodulidVideojuhendid teevad õppimise lihtsamaks

Alustame erinevatest korrigeerivatest harjutustest, mille eesmärk on taastada lihastunnetus.


Kogu keha treenimine

Iga nädalaga liigume järjest intensiivsemate harjutuste õppimiseni


KKK


Kui kaua võtab igapäevaselt aega harjutuste tegemine?
Parimate tulemuste saamiseks on kõige olulisem teha harjutusi iga päev. Kui ma ütlen Sulle, et ühe harjutusteseeria optimaalne kestus on 10 minutit, siis arvestades Sinu elustiili, kas Sul oleks võimalik teha seeriat 1, 2 või 3 korda päevas? Ole realistlik ja vali endale sobiv koormus ning püüa seda järgida. Kõige olulisem on järjepidevus! Muidugi tulevad tulemused kiiremini kui teed 3x päevas, kuid liigutamine ei tohiks olla lühiajaline projekt, vaid see peaks muutuma sinu osaks. Selleks aga ei tohi end ülekoormata :) Kui Sa ei leia rohkem kui 10min päevas, siis tea, et oled super tubli ja tee endast kõik, et ühtegi päeva vahele ei jääks. Kui aga peaks jääma, siis ära heida meelt, vaid jätka sealt, kus pooleli jäi. Harjutuste ajal on ülioluline keskenduda ning järgida täpseid instruktsioone, isegi kui mõni harjutus on sulle varasemast juba tuttav.
Kas programm sobib mulle kui mul on kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas, vaagnapõhjahäired, vaagnavöötmevalud jms probleemid pärast sünnitust?
Programm on välja töötatud füsioterapeudi poolt ja kõik harjutused on sobilikud ka eelnimetatud probleemide puhul. Oluline on järgida programmi nädalate kaupa, mitte alustada intensiivsematest harjutustest, järgida juhendeid ning küsimuste tekkimisel koheselt konsulteerida füsioterapeudiga. Suuremate probleemide puhul soovitame kindlasti pöörduda kliinikusse individuaalvastuvõtule, kus teostatakse täpne füsioterapeutiline hindamine (ultraheli, emg) ja kohandatakse taastusprogramm vastavalt individuaalsele vajadusele.
Kellele programm on mõeldud?
Kõikidele sünnitanud naistele, ükskõik kas möödas on 6 päeva, 6 nädalat või 6 aastat loomulikust sünnitusest, kas esineb erinevaid sünnitusjärgseid probleeme (kõhu sirglihase diastaas, vaagnapõhjahäired, vaagnavöötmevalud, halb kehahoid) või on enesetunne super, kuid soovid end teadlikumalt treenida või uueks raseduseks keha ette valmistada.
Millal programm algab ja lõpeb?
Programm algab registreerumisega ja Sa saad ise otsustada, kas alustad kohe või mõne aja pärast ja kas läbid programmi 12 nädalaga või endale sobivas tempos. Mina soovitan parimate tulemuste saamiseks läbida programm järjest kasvõi miinimum koormusega (10min päevas), kui jääda ootama ideaalset aega, sest seda ei pruugi tullagi. Programmile on Sul ligipääs üks aasta.
Ma ei ole kindel, kas teen harjutusi õigesti...
Kui Sa kahtled endas, siis tea, et alati on võimalik konsulteerida Kõhukliiniku füsioterapeudiga. Vastame Sinu küsimustele meeleldi e-maili teel ([email protected]) ning vajadusel ootame Sind kliinikusse vastuvõtule. Kontaktid leiad: www.kohukliinik.ee

Sinu füsioterapeut


Helle Nurmsalu
Helle Nurmsalu

Minu missiooniks on see, et iga Eestis sünnitanud naine läbiks kõhu- ja vaagnapõhjalihaste taastusprogrammi enne tavatreeningutesse naasmist, sh ka need naised, kes end nn trenniinimesteks ei pea. Füsioterapeudina on minu jaoks väga oluline nõustamine ja see, et Sa mõistaks enda rolli taastumisprotsessis. Olen valmis Sind aitama, aga ma ei saa lubada imesid, sest keegi teine ei saa sinu eest muudatusi ära teha. Sa pead ise olema valmis muutma elustiili ning tegema natuke tööd eesmärgi nimel. Kõik on võimalik, kui on tahtmist ja natuke aega iseenda jaoks. Ja tulemused tulevad, usu mind!

Olen aidanud üle 3000 Eesti naise, kellel esineb kõhulihaste lahknemine ning koolitanud sel teemal ka ämmaemandaid ja perearste.

Minu hariduse ja läbitud koolitustega saad tutvuda siin...


"Pärast teise lapse sündi alustasin mina harjutustega juba sünnitusmajas. Kuigi olin kogu raseduse väga aktiivne, oli mul tunne, et ma pole elu sees trenni teinud :) Igapäevased harjutused ja ka kõndimine aitasid lihastunnetuse taastada ning 10 nädalat hiljem tegin oma esimese jõusaalitreeningu. Kõige olulisem on see, et kuskilt ei valuta, leki ja enesetunne oma kehas on hea. Tunne, et Sa jõuad vabalt istuda või seista, ilma et Su selg ära väsiks. Keha taastamine pärast igat rasedust on parim investeering oma tervisesse!"

(2h enne sünnitust / 10 nädalat pärast)

Võta minu väljakutse vastu!

Sinu füsioterapeut Helle Nurmsalu


Alusta kohe!