
Sinu taastumine algab siit
Hei, värske ema!
Ma tean, et keisrilõikusest taastumine võib olla pikk ja keeruline protsess, seetõttu otsustasin teha veebiseminari, kus käsitlesin kõike olulist- alates esmavajalikust haavahooldusest kuni järk-järgulise armi masseerimiseni ja kõhulihaste tugevdamiseni, mis on hoolikalt välja töötatud selleks, et aidata sul taastada lihaste tugevus ja vastupidavus turvalisel ja tõhusal moel. Läbi praktiliste nõuannete ja harjutuste saad teadmised ja vahendid, mis toetavad sinu füüsilist taastumist ning pakuvad emotsionaalset tuge selles uues eluetapis.
Avasta, kuidas keisrilõikejärgne taastumine võib kujuneda positiivseks kogemuseks, kui sul on õiged teadmised.
Enne sünnitust ei osanud ma isegi mõelda, et sünnitusest taastumine ei pruugi kulgeda loomulikul viisil.
Ka pärast erakorralist keisrilõiget sain taastumiseks kaasa vaid soovituse teha Kegeli harjutusi. Kuna ma aga ei tundnud end oma kehas paremini ka paari kuu möödudes, hakkasin ise üha rohkem infot otsima. See viis mind naiste füsioterapeut Helle juurde. Tema vastuvõtule minek oli parim otsus!
Sain selgema pildi sellest, mis minu kehas ja lihastega toimus, mis omakorda aitas ärevust vähendada – sain aru, et saan end ise aidata. Hellelt sain esialgu kaasa hingamisharjutused lihaste aktiveerimiseks ning pärast teist visiiti kuuenädalase programmi koos videoga. Selle järgi oli lihtne igapäevaselt tegutseda. Kolm kuud pärast esimest visiiti sain taas esimest korda jooksma minna ja rattaga sõita. Hakkasin end taas iseendana tundma – mis varem tundus juba kättesaamatu unistusena. Minu taastumise teekonnal oli Helle juurde pöördumine võtmetähtsusega!
Helen Adamson

TEEMAD
Haiglate infovoldikust saad sa üldise info valuvaigistite ja haavahoolduse kohta. Koju jõudes või esimestel nädalatel võid aga avastada, et sul on lisaks veel küsimusi: Millal tohib armi katsuda? Kas peaksin seda masseerima? Miks see on tuim? Kas arm jääbki kõrgemaks? Mis värk on selle “muffin top-iga? Miks ma kõhulihaseid enam ei tunne? Kas peaksin kasutama bandaazi või ei? Millal ma tohin trenni hakata tegema?
Kõikidele nendele küsimustele saad sa vastuse.
90-minutiline veebiseminar (salvestus) käsitleb järgmisi teemasid:
- keisrilõige- ulatuslik kõhuõõne operatsioon
- esimesed nädalad (nipid, toitumine)
- haava paranemise faasid ja armi kujunemine
- märgid, et arm ei parane hästi
- armi paranemise soodustamine 0-3 kuud
- ülitundlikkuse vähendamine armi piirkonnas
- otsene ja kaudne armi masseerimine
- liikuvusharjutused
- alakõhulihaste aktiveerimine
- treeningutega alustamine
Mida sisaldab?

Sinu füsioterapeut
Olen naiste tervise füsioterapeut alates 2013. aastast ning üks esimesi Eestis, kes selles valdkonnas spetsialiseerus. Olen täiendanud end rahvusvahelistel koolitustel Inglismaal, USA-s, Kanadas ja Poolas. Mul on laialdane kogemus sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapias – olen koostanud taastumisplaane rohkem kui 8000 naisele, kellel on esinenud kõhusirglihase diastaas.
Kolme lapse emana tean omast käest, kui keeruline on väikeste laste kõrvalt enda jaoks aega leida. Lõin selle veebiprogrammi pärast teist sünnitust, olles kogu protsessi ise läbi teinud. Minu missioon on tõsta naiste teadlikkust sünnitusjärgse teadliku treeningu olulisusest – iga sünnituse järel. Usun siiralt, et paljusid probleeme on võimalik ennetada. Teadliku treeninguga saab end oma kehas suurepäraselt tunda. Kõike seda soovin ka sinule õpetada!