SINU KEHA PÄRAST SÜNNITUST 2.0
Õpi füsioterapeudi juhendamisel 12 nädala jooksul järk-järgult koormust tõstes õigesti ja efektiivselt kõhu- ja vaagnapõhjalihaseid treenima!
Soovin liituda
SEE ONLINE-PROGRAMM ON MÕELDUD SULLE, KUI SA SOOVID:
- Tunda ennast oma kehas hästi ja enesekindlalt.
- Teha igapäevatoimetusi ilma füüsiliste vaevusteta, sh mängida lastega, hüpata jms.
- Teha trenni, mis sulle meeldib.
- Olla füüsiliselt aktiivne kõrge eani.
- Tugevdada oma keha teadlikult, kui esineb erinevaid terviseprobleeme (kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas, vaagnapõhjahäired, kerge allavaje, vaagnavalud, seljavalud jms).
- Kui kaua mu keha taastub?
- Kas ma peaksin kandma kõhtu toetavat vööd või muudab see mu lihased laisemaks?
- Mis on diastaas?
- Kas ma ei tohi enam kunagi kõhulihaste harjutusi teha?
- Kas see on normaalne, et joostes on tilgad püksis?
- Millal ma võin uuesti trenni minna?
Raseduse ajal toimuvad naise kehas väga suured muutused. Sellegipoolest läheb põhiline fookus pärast sünnitust vastsündinule ja naine jääb kuskile tagaplaanile.
VÄIKE OSA KÜSIMUSTEST, MIS SÜNNITANUD NAISTEL VÕIVAD TEKKIDA:
Ema olemine on imeline, kuid igale naisele on oluline end ka naisena tunda. Normaalne on, et ei ole probleeme pidamatusega, kuskilt ei valuta ja on piisavalt energiat lapsega tegeleda. Vähem tähtis pole kindlasti soov saada tagasi raseduseelsesse vormi, seda nii kõhu väljanägemise kui ka kehakaalu osas.
OLULINE ON TAASTADA OMA KEHA PÄRAST IGAT RASEDUST - SEE AITAB ENNETADA PROBLEEME TULEVIKUS VÕI SIIS NENDE SÜVENEMIST.
Aastate jooksul olen kohtunud üle viie tuhande Eesti naisega ning paljud neist on mulle öelnud: „Oleks ma seda juba varem teadnud!“, „Miks sünnitusjärgsest taastumisest üldse ei räägita?“,„Ma olen kogu elu kõhulihaseid valesti treeninud.“ Sagedased on juhtumid, mille puhul naisel pärast esimest sünnitust ei ole ühtegi probleemi, kuid pärast teist last on kõhulihased lahknenud, esinevad seljavalud, uriinipidamatus jms ja naine ei mõista, miks seekord nii läks. Miks nüüd on kõht ettevõlvunud ja seda ka aasta pärast sünnitust? Naine leiab pere kõrvalt aega trennis käimiseks, kuid ei saavuta oodatud tulemusi. Kõht lihtsalt ei allu treeningutele.
Sünnitusjärgselt on oluline treenida end progresseeruvalt ehk siis järk-järgult liikuda intensiivsemate harjutuste ja kogu keha treenimiseni. Väga tihti jäävad naised treenima enda mugavustsooni ja ei oska teadlikult koormust suurendada. See on üks peamisi põhjuseid, miks e-kursus sai loodud. Kursuse läbimine teeb taastusperioodi sinu jaoks natukene lihtsamaks, sest iganädalased muutused ja koormuse tõstmised on treeningkavas sees.
PÄRAST SÜNNITUST TAAS TUGEVAKS JUST SULLE SOBIVAL AJAL JA MUGAVALT OMA KODUS!
Sinu füsioterapeut
Naiste tervise füsioterapeudina olen töötanud alates 2013. aastast ja olen üks esimesi Eestis, kes selles vallas spetsialiseerus (väliskoolitused Inglismaal ja USAs) ja hakkas teavitustööd tegema (koolitused ämmaemandatele, perearstidele). Tänaseks päevaks on mul väga suur kogemus erinevate sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapias – olen koostanud taastusplaane rohkem kui 5000 naisele, kellel on kõhusirglihase diastaas. Lisaks olen aastate jooksul koolitanud end Inglismaal ja Poolas ka vaagnapõhjahäirete osas ning osalenud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakendusuuringus, kus hindasin 200 naise vaagnapõhjalihaseid. Minu missiooniks on, et iga Eestis sünnitanud naine läbiks kõhu- ja vaagnapõhjalihaste taastusprogrammi. Just nagu Belgias või Prantsusmaal.
Olles ise kolme lapse ema, ma tean, kui raske on väikeste laste kõrvalt enda jaoks aega leida. Ma loodan, et online-programm teeb alustamise sulle natukene lihtsamaks. Annan sulle igal nädalal täpsed juhendid ja sinu ülesanne on leida 10–20 minutit päevas. Usu mind, just täna on õige päev alustamiseks.
“ Mul pole kunagi elus nii lame ja tugev kõht olnud, nii et olen igavesti tänulik! Ausõna. ”
Helena
“ Mina igal juhul ootan päevas neid kordi, kui saan harjutusi teha. Ka olen saanud julgust juurde, sest tõesti, enne mõtlesin, et nüüd on igasuguse trenniga lõpp. Ja mis seal salata, teadmisi ei olnud ja hirmul on ka suured silmad. Aitäh! ”
Katrin
“ Aitäh teile selle tänuväärse ettevõtmise eest! Minu meelest peaks see olema kohustuslik programm kõigile äsja sünnitanud naistele! ”
Jaana
“ Igatahes tunne on parem ja harjutustest on palju abi just enesetundele – tunnen, et olen tugevam ja rohkem tsentris ja selg ei valuta nii palju enam. Aitäh! ”
Häli
“ Tänu programmile sain mina tagasi oma ilusa kõhu, millest kui aus olla ei julenud isegi enam unistada. Need harjutused on tulnud kasuks ka igapäeva elus - selg ei väsi, jaksan pikalt istuda ja ma olen reipam ning energilisem, sest distsipliin harjutusi teha andis päevale rütmi! See on suurepärane. Harjutused on kerged ja neid ei ole palju, kuid samas on nad aga väga tõhusad. Mina olen tulemusega mega rahul! Kallistan ja kogu südamest. Aitäh! ”
Annika
“ Olen väga rahul ja näen, et püsivus ning harjutuste ajal tehnikale keskendumine toovad tulemusi, aitäh! ”
Madli
“ Programm on tõesti tõhus, olen väga õnnelik, et leidsin selle programmi, kuna arvasin, et pean pärast kahe lapse sündi ülejäänud elu kandma riideid, millega tuleb kõhtu varjata. Alalselja valud ja pakitsustunne kõhus on kadunud. Füsioterapeudi tugi aitas motivatsiooni säilitada. Olen intensiivprogrammi tulemustega väga rahul ja plaanin kindlasti jätkata. ”
Kertu
“ Räägi palun kas nendel harjutustel on kõrvalmõjud? Neid harjutusi tehes on mul tekkinud suur seksiisu, enam pole kusagil seda kahest lapsest tingitud magamatust ja väsimust, sedasi jätkates olen enne kursuse lõppu jälle lapseootel. ”
Annika
AINUS, KES SAAB SIND TUGEVAMAKS, TERVEMAKS JA ÕNNELIKUMAKS TEHA, OLED SINA ISE!