SINU KEHA PÄRAST SÜNNITUST 2.0

Õpi naiste füsioterapeudi juhendamisel 12 nädala jooksul järk-järgult koormust tõstes õigesti ja efektiivselt kõhu- ja vaagnapõhjalihaseid tugevdama!

  Soovin liituda

SEE ONLINE-PROGRAMM ON MÕELDUD SULLE, KUI SA SOOVID:

  • Tunda ennast oma kehas hästi ja enesekindlalt.
  • Tugevdada oma keha teadlikult pärast sünnitust.
  • Teha trenni, mis sulle meeldib.
  • Valmistada keha ette uueks beebiootuseks.
  • Olla füüsiliselt aktiivne kõrge eani.

Raseduse ajal toimuvad naise kehas väga suured muutused. Sellegipoolest läheb põhiline fookus pärast sünnitust vastsündinule ja naine jääb kuskile tagaplaanile. Ema olemine on imeline, kuid igale naisele on oluline end ka naisena tunda. Normaalne on, et ei ole probleeme pidamatusega, kuskilt ei valuta ja on piisavalt energiat lapsega tegeleda. Vähem tähtis pole kindlasti soov saada tagasi raseduseelsesse vormi, seda nii kõhu väljanägemise kui ka kehakaalu osas.

Millal on aga keha valmis treeninguteks? Millest alustada? Milliseid kõhulihasteharjutusi teha tohib? Kuidas tugevdada vaagnapõhjalihaseid? Mis on märgid, et koormust on vaja natukene vähendada või hoopis lisada? Just sel põhjusel see online-programm saigi loodud- selle läbimine teeb taastusperioodi sinu jaoks natukene lihtsamaks ja annab vastused paljudele küsimustele. Programm sobib sulle kui sa oled alles sünnitanud, aga sobib ka siis, kui juba kauem aega on möödas ja sa tunned alles nüüd, et tahaks midagi tegema hakata, aga ei tea, millest alustada.

Ideaalmaailmas võiks iga naine läbida esmalt taastumisprogrammi kõhu- ja vaagnapõhjalihastele ja alles siis alustada soovi korral treeningutega treeneri juhendamisel. Belgias, Prantsusmaal ja Saksamaal on see tavapärane praktika, loodetavasti ühel päeval ka Eestis.


Sinu füsioterapeut


Helle Nurmsalu, FT MSc
Helle Nurmsalu, FT MSc

Naiste tervise füsioterapeudina olen töötanud alates 2013. aastast ja olen üks esimesi Eestis, kes selles valdkonnas spetsialiseerus (väliskoolitused Inglismaa, USA, Kanada, Poola). Tänaseks päevaks on mul väga suur kogemus erinevate sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapias – olen koostanud taastusplaane rohkem kui 7000 naisele, kellel on kõhusirglihase diastaas. Olles ise kolme lapse ema, ma tean, kui raske on väikeste laste kõrvalt enda jaoks aega leida. Online-programmi lõin pärast teist sünnitust ehk olen kõik selle ka ise läbi teinud. Usun siiralt, et programm teeb sinu sünnitusjärgse taastumise teekonna natukene lihtsamaks.


AINUS, KES SAAB SIND TUGEVAMAKS, TERVEMAKS JA ÕNNELIKUMAKS TEHA, OLED SINA ISE!

Programmi sisu


  Nädal 1
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist
  Nädal 4
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist
  Nädal 7
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist
  Nädal 8
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist
  Nädal 9
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist
  Nädal 10
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist
  Nädal 11
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist
  Taastusperiood ongi selleks korraks läbi!
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist

Baasharjutused (1.-6.nädal)

Alustame erinevatest korrigeerivatest harjutustest, mille eesmärk on taastada lihastunnetus. ja koordinatsioon sisemiste kehatüvelihaste vahel.


Edasijõudnute harjutused (7.-12.nädal)

Iga nädal liigume järjest intensiivsemate harjutusteni, mis loovad eeldused turvaliseks üleminekuks tavatreeningutele.


MIDA KLIENDID RÄÄGIVAD

1700+ NAIST ÜLE EESTI ON LÄBINUD ONLINE-PROGRAMMI

VAATA TULEMUSTEST PILTE

“ Mul pole kunagi elus nii lame ja tugev kõht olnud, nii et olen igavesti tänulik! Ausõna. ”

Helena

“ Mina igal juhul ootan päevas neid kordi, kui saan harjutusi teha. Ka olen saanud julgust juurde, sest tõesti, enne mõtlesin, et nüüd on igasuguse trenniga lõpp. Ja mis seal salata, teadmisi ei olnud ja hirmul on ka suured silmad. Aitäh! ”

Katrin

“ Aitäh teile selle tänuväärse ettevõtmise eest! Minu meelest peaks see olema kohustuslik programm kõigile äsja sünnitanud naistele! ”

Jaana

“ Igatahes tunne on parem ja harjutustest on palju abi just enesetundele – tunnen, et olen tugevam ja rohkem tsentris ja selg ei valuta nii palju enam. Aitäh! ”

Häli

“ Tänu programmile sain mina tagasi oma ilusa kõhu, millest kui aus olla ei julenud isegi enam unistada. Need harjutused on tulnud kasuks ka igapäeva elus - selg ei väsi, jaksan pikalt istuda ja ma olen reipam ning energilisem, sest distsipliin harjutusi teha andis päevale rütmi! See on suurepärane. Harjutused on kerged ja neid ei ole palju, kuid samas on nad aga väga tõhusad. Mina olen tulemusega mega rahul! Kallistan ja kogu südamest. Aitäh! ”

Annika

“ Olen väga rahul ja näen, et püsivus ning harjutuste ajal tehnikale keskendumine toovad tulemusi, aitäh! ”

Madli

“ Programm on tõesti tõhus, olen väga õnnelik, et leidsin selle programmi, kuna arvasin, et pean pärast kahe lapse sündi ülejäänud elu kandma riideid, millega tuleb kõhtu varjata. Alalselja valud ja pakitsustunne kõhus on kadunud. Füsioterapeudi tugi aitas motivatsiooni säilitada. Olen intensiivprogrammi tulemustega väga rahul ja plaanin kindlasti jätkata. ”

Kertu

“ Räägi palun kas nendel harjutustel on kõrvalmõjud? Neid harjutusi tehes on mul tekkinud suur seksiisu, enam pole kusagil seda kahest lapsest tingitud magamatust ja väsimust, sedasi jätkates olen enne kursuse lõppu jälle lapseootel. ”

Annika

Liitu juba täna ja aitan sul saada keha taas tugevaks!



KKK


Kellele on online-programm mõeldud?
Kõikidele sünnitanud naistele, kes soovivad oma keha teadlikult taastada ja alustada harjutustega juba neljandal trimestril (esimesel kolmel sünnitusjärgselt kuul). NB! Alustada võib alati ka hiljem, ideaalis esimese aasta jooksul.
Millal võib pärast sünnitust esimeste harjutustega alustada?
Kui sünnitus kulges loomulikult ja komplikatsioonideta ja tunned ennast hästi, siis võid alustada esimeste harjutustega juba sünnitusmajast koju jõudes. Vali korduste arv vastavalt enesetundele ja tõsta koormust iga järgneva nädalaga. Kuula oma keha. Esimeste harjutuste eesmärk on taastada ühendus aju ja lihaste vahel. Need ei ole füüsiliselt rasked harjutused, kuid võid täheldada, et kohe kui sa harjutusele ei keskendu, siis läheb koordinatsioon sassi ja ei tunneta oma lihaseid üldse. Kui sul tekkis sünnitusel kolmanda või neljanda järgu rebend (ulatuslik osaline või täielik lahkliha, tupe või pärasoole sulgurlihase rebend), ei ole soovituslik harjutustega alustada enne, kui oled sünnitusjärgses kontrollis käinud (kuus nädalat pärast sünnitust). Kui sünnitasid keisrilõike abil. Võid alustada harjutustega, kui sünnitusest on möödas kuus nädalat või rohkem. Kui soovid alustada varem, siis konsulteeri Kõhukliiniku füsioterapeudiga (sõltub varasemast treenitusest, rasedusest jm faktoritest) kirjutades [email protected] Kui sul on sünnitusest möödas üle kahe kuu (või kaks aastat, kümme aastat), siis läbi programm vastavalt juhistele.
Kas online-programm sobib mulle, kui mul on kõhu sirglihase diastaas, vaagnapõhjahäired jms?
Programm on välja töötatud füsioterapeudi poolt ja kõik harjutused on sobilikud ka eelnimetatud probleemide puhul. Oluline on järgida programmi nädalate kaupa, mitte alustada intensiivsematest harjutustest, järgida juhendeid ning küsimuste tekkimisel kohe füsioterapeudiga konsulteerida. Suuremate probleemide puhul soovitame kindlasti pöörduda kliinikusse individuaalvastuvõtule, kus teostatakse täpne füsioterapeutiline hindamine (ultraheli, EMG) ja kohandatakse taastusprogrammi vastavalt individuaalsetele vajadustele.
Kas enne programmiga alustamist on vajalik füsioterapeudi konsultatsioon kliinikus?
Online-programm on välja töötatud neile, kes soovivad konkreetset plaani, kuidas sünnitusjärgselt nii kehalist vormi, kui ka enesetunnet parandada. Kui sul terviseprobleeme ei esine, siis see vajalik ei ole. Online-programm on üles ehitatud progresseeruvalt. Esimesed kuus nädalat on madala intensiivsusega korrigeerivad harjutused, mis sobivad enamikele inimestele. Järgnevad kuus nädalat on juba intensiivsemad ja võib olla vajalik programmi kohandamine (nt läbimine pikema ajaga või teatud harjutuste vahele jätmine jms). Kui sul esineb sünnitusjärgseid terviseprobleeme, mis häirivad su igapäevaelu (nt alakõhuvalud, seljavalud, vaagnavalud), siis soovitame konsulteerida esmalt arsti või füsioterapeudiga. Interneti teel saame anda vaid üldisi soovitusi ja need ei asenda indviduaalvastuvõttu kliinikus ega arstide nõuandeid. Samuti ei ole tegemist raviplaaniga.
Kui palju võtab harjutuste tegemine igapäevaselt aega?
Parimate tulemuste saamiseks on soovituslik teha harjutusi iga päev 10–15 minutit või neli korda nädalas 15–20 minutit ja liikuda minimaalselt 20 minutit päevas (näiteks kõndida). Kui sul jääb mis tahes põhjusel mõni päev vahele, siis jätka sealt, kus pooleli jäi. Harjutuste ajal on ülioluline keskenduda ja järgida täpseid instruktsioone, isegi kui mõni harjutus on sulle varasemast juba tuttav.
Kui kaua on mul ligipääs online-programmile?
Online-programmis saad ise otsustada, kas läbid selle 12 nädalaga või endale sobivas tempos. Ligipääs on sul minimaalselt üks aasta. Kui soovid uuesti alustada (näiteks pärast järgmise lapse sündi), siis anna julgelt teada ja pikendame sulle võimalusel ligipääsu (tasuta). NB! Kui valid 3-kuulise paketi, siis on sul ligipääs programmile 3 kuud ehk saad läbida programmi etteantud ajas ja tempos. Pärast seda sul enam juurdepääsu programmile ega ka selle uuendustele ei ole.
Kui mul ei ole krediitkaarti, kas ma siis ei saa liituda?
Liitumiseks piisab tavalisest debit/credit kaardist, ei pea olema krediitkaarti. Kui sul on mingil põhjusel kaart, mis tõepoolest ei lase registreerida, siis kirjuta [email protected] ja me teeme sulle manuaalselt ise konto ja saad tasuda arve alusel ülekandega.