SINU KEHA PÄRAST SÜNNITUST 2.0

  Soovin liituda

Kas tunned, et su keha pole täielikult taastunud- kõht on ettevõlvuvam, selg valutab, vaagnapõhjalihaseid ei tunne enam nagu varem, energiat napib või treeningud ei anna tulemust?

Pärast sünnitust on keha muutunud, kuid see ei tähenda, et peaksid erinevate ebamugavustega leppima. Järjepidevad ja teadlikud harjutused aitavad taastuda ning tunda end tugevana ja enesekindlana kogu elu.

Treenides end teadlikult pärast sünnitust jõuad sa enda eesmärkideni palju kiiremini, kõik su edasised treeningud on palju efektiivsemad ja muidugi kõige olulisem- sa saad end tunda taas oma kehas hästi!


Füsioterapeut Helle (6 nädalat kolmandast sünnitusest / pärast programmi läbimist)

MIS TEEB SELLE SÜNNITUSJÄRGSE PROGRAMMI ERILISEKS?

  • Kõige olulisem info ja praktilised harjutused ühes kohas – saad täieliku juhendi, kuidas efektiivselt kõhu-ja vaagnapõhjalihaseid treenida. Harjutused AINULT 10–15 minutit päevas!
  • 6 kuud ligipääsu harjutuste platvormile – sul on piisavalt aega, et reaalselt tulemusi saavutada.
  • Tõestatud tulemused – tuhandeid naisi aidanud metoodika!
  • BOONUS- Toitumistreeneri retseptikogumik (väärtus 30 eurot), et saaksid ideid, mida süüa, et oma keha taastumisel toetada.


"Minu meelest peaks see olema kohustuslik programm kõigile äsja sünnitanud naistele!"

Jaana (2024.a. osaleja)

KUIDAS KEHA TAASTADA PÄRAST SÜNNITUST?

Sünnitusjärgselt on oluline treenida end progresseeruvalt, liikudes järk-järgult intensiivsemate harjutuste ja kogu keha treenimiseni.

Kõige tähtsam on alustada süvalihastest – tugevdades keha seestpoolt väljapoole.

Esimesed harjutused ei ole füüsiliselt rasked, kuid nende lihaste tunnetamine võib alguses olla keeruline. Pärast sünnitust on lihastunnetus oluliselt muutunud ning võib tunduda, et kõhulihaseid polegi enam. Vahel võib tekkida isegi lootusetuse tunne.

Ka vaagnapõhjalihased saavad sünnituse ajal tugeva venituse ning kahjuks ei ole soovitus "pinguta igal pool, kus meelde tuleb" kõige efektiivsem ega parim lahendus.

Tihti teame, et peaksime rohkem liikuma ja tervislikumalt sööma, kuid üksi pusides võib see tunduda kui "mission impossible" – eriti ajal, mil lapsed on väikesed.

Pole vaja oodata, kuni jõuad spordiklubisse – alusta juba täna kodus!

Efektiivsed harjutused aitavad sul taastuda, tunda end tugevamana ja olla valmis, kui soovid trenni naasta.

Astu esimene samm enda heaolu nimel!


“Tänu programmile sain mina tagasi oma ilusa kõhu, millest kui aus olla ei julenud isegi enam unistada." Annika (2024.a. osaleja)

Programmi sisu


  Taastusperiood ongi selleks korraks läbi!
Saadaval päeva pärast
päeva pärast pärast liitumist

Baasharjutused (1.-6.nädal)

Õpetan sulle, kuidas pingutada ja lõdvestada vaagnapõhjalihaseid. Samuti teeme erinevaid aktiveerivaid harjutusi kõhulihastele, mis taastavad lihasjõudu ja koordinatsiooni ning on ülioluline vundament intensiivsematele harjutustele/ treeningutele.


Edasijõudnute harjutused (7.-12.nädal)

Iga nädal liigume järk-järgult intensiivsemate kõhulihaste harjutusteni, lisaks treenime ka tuhara-, selja- ja reielihaseid ning saad ka nippe, kuidas naasta tavatrenni või alustada näiteks jooksmisega.


"Olen eelnevalt proovinud alustada trennidega, aga siis on jäänud asi katki. Antud programmiga aga olen esimest korda suutnud teha regulaarselt trenni" Kati (2024.a. osaleja)

Sinu füsioterapeut


Helle Nurmsalu, FT MSc
Helle Nurmsalu, FT MSc

Olen naiste tervise füsioterapeut alates 2013. aastast ning üks esimesi Eestis, kes selles valdkonnas spetsialiseerus. Olen täiendanud end rahvusvahelistel koolitustel Inglismaal, USA-s, Kanadas ja Poolas. Mul on laialdane kogemus sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapias – olen koostanud taastumisplaane rohkem kui 8000 naisele, kellel on esinenud kõhusirglihase diastaas.

Kolme lapse emana tean omast käest, kui keeruline on väikeste laste kõrvalt enda jaoks aega leida. Lõin selle veebiprogrammi pärast teist sünnitust, olles kogu protsessi ise läbi teinud. Minu missioon on tõsta naiste teadlikkust sünnitusjärgse teadliku treeningu olulisusest – iga sünnituse järel. Usun siiralt, et paljusid probleeme on võimalik ennetada. Teadliku treeninguga saab end oma kehas suurepäraselt tunda. Kõike seda soovin ka sinule õpetada!


AINUS, KES SAAB SIND TUGEVAMAKS, TERVEMAKS JA ÕNNELIKUMAKS TEHA, OLED SINA ISE!

MIDA KLIENDID RÄÄGIVAD

1700+ NAIST ÜLE EESTI ON LÄBINUD ONLINE-PROGRAMMI

VAATA TULEMUSTEST PILTE

“ Mul pole kunagi elus nii lame ja tugev kõht olnud, nii et olen igavesti tänulik! Ausõna. ”

Helena

“ Mina igal juhul ootan päevas neid kordi, kui saan harjutusi teha. Ka olen saanud julgust juurde, sest tõesti, enne mõtlesin, et nüüd on igasuguse trenniga lõpp. Ja mis seal salata, teadmisi ei olnud ja hirmul on ka suured silmad. Aitäh! ”

Katrin

“ Aitäh teile selle tänuväärse ettevõtmise eest! Minu meelest peaks see olema kohustuslik programm kõigile äsja sünnitanud naistele! ”

Jaana

“ Igatahes tunne on parem ja harjutustest on palju abi just enesetundele – tunnen, et olen tugevam ja rohkem tsentris ja selg ei valuta nii palju enam. Aitäh! ”

Häli

“ Tänu programmile sain mina tagasi oma ilusa kõhu, millest kui aus olla ei julenud isegi enam unistada. Need harjutused on tulnud kasuks ka igapäeva elus - selg ei väsi, jaksan pikalt istuda ja ma olen reipam ning energilisem, sest distsipliin harjutusi teha andis päevale rütmi! See on suurepärane. Harjutused on kerged ja neid ei ole palju, kuid samas on nad aga väga tõhusad. Mina olen tulemusega mega rahul! Kallistan ja kogu südamest. Aitäh! ”

Annika

“ Olen väga rahul ja näen, et püsivus ning harjutuste ajal tehnikale keskendumine toovad tulemusi, aitäh! ”

Madli

“ Programm on tõesti tõhus, olen väga õnnelik, et leidsin selle programmi, kuna arvasin, et pean pärast kahe lapse sündi ülejäänud elu kandma riideid, millega tuleb kõhtu varjata. Alalselja valud ja pakitsustunne kõhus on kadunud. Füsioterapeudi tugi aitas motivatsiooni säilitada. Olen intensiivprogrammi tulemustega väga rahul ja plaanin kindlasti jätkata. ”

Kertu

“ Räägi palun kas nendel harjutustel on kõrvalmõjud? Neid harjutusi tehes on mul tekkinud suur seksiisu, enam pole kusagil seda kahest lapsest tingitud magamatust ja väsimust, sedasi jätkates olen enne kursuse lõppu jälle lapseootel. ”

Annika

Liitu juba täna ja aitan sul saada keha taas tugevaks!



KKK


Kellele on online-programm mõeldud?
Kõikidele sünnitanud naistele, kes soovivad oma keha teadlikult taastada ja alustada harjutustega juba neljandal trimestril (esimesel kolmel sünnitusjärgselt kuul). NB! Alustada võib alati ka hiljem, sest kunagi ei ole hilja keha teadlikult tugevdada.
Millal võib pärast sünnitust esimeste harjutustega alustada?
Kui sünnitus kulges loomulikult ja komplikatsioonideta ja tunned ennast hästi, siis võid alustada esimeste harjutustega 3 nädalat pärast sünnitust. Vali korduste arv vastavalt enesetundele ja tõsta koormust iga järgneva nädalaga. Kuula oma keha. Esimeste harjutuste eesmärk on taastada ühendus aju ja lihaste vahel. Need ei ole füüsiliselt rasked harjutused, kuid võid täheldada, et kohe kui sa harjutusele ei keskendu, siis läheb koordinatsioon sassi ja ei tunneta oma lihaseid üldse. Pärast keisrilõiget võid alustada harjutustega, kui sünnitusest on möödas vähemalt kuus nädalat.
Kas online-programm sobib mulle, kui mul on kõhu sirglihase diastaas, vaagnapõhjahäired jms?
Programm on välja töötatud füsioterapeudi poolt ja kõik harjutused on sobilikud ka eelnimetatud probleemide puhul. Oluline on järgida programmi nädalate kaupa, mitte alustada intensiivsematest harjutustest, järgida juhendeid ning küsimuste tekkimisel kohe füsioterapeudiga konsulteerida. Suuremate probleemide puhul soovitame kindlasti pöörduda kliinikusse individuaalvastuvõtule, kus teostatakse täpne füsioterapeutiline hindamine (ultraheli, EMG) ja kohandatakse taastusprogrammi vastavalt individuaalsetele vajadustele.
Kas enne programmiga alustamist on vajalik füsioterapeudi konsultatsioon kliinikus?
Online-programm on välja töötatud neile, kes soovivad konkreetset plaani, kuidas sünnitusjärgselt nii kehalist vormi, kui ka enesetunnet parandada. Kui sul terviseprobleeme ei esine, siis see vajalik ei ole. Online-programm on üles ehitatud progresseeruvalt. Esimesed kuus nädalat on madala intensiivsusega korrigeerivad harjutused, mis sobivad enamikele inimestele. Järgnevad kuus nädalat on juba intensiivsemad ja võib olla vajalik programmi kohandamine (nt läbimine pikema ajaga või teatud harjutuste vahele jätmine jms). Kui sul esineb sünnitusjärgseid terviseprobleeme, mis häirivad su igapäevaelu (nt alakõhuvalud, seljavalud, vaagnavalud), siis soovitame konsulteerida esmalt arsti või füsioterapeudiga. Interneti teel saame anda vaid üldisi soovitusi ja need ei asenda indviduaalvastuvõttu kliinikus ega arstide nõuandeid. Samuti ei ole tegemist raviplaaniga.
Kui palju võtab harjutuste tegemine igapäevaselt aega?
Parimate tulemuste saamiseks on soovituslik teha harjutusi iga päev 10–15 minutit või neli korda nädalas 15–20 minutit ja liikuda minimaalselt 20 minutit päevas (näiteks kõndida). Kui sul jääb mis tahes põhjusel mõni päev vahele, siis jätka sealt, kus pooleli jäi. Harjutuste ajal on ülioluline keskenduda ja järgida täpseid instruktsioone, isegi kui mõni harjutus on sulle varasemast juba tuttav.
Kui kaua on mul ligipääs online-programmile?
Programmil on vähemalt 12-kuuline ligipääs – see annab sulle piisavalt aega rahulikult, kuid järjepidevalt kaasa teha. Kui sul sünnib veel lapsi, siis saad tulevikus ligipääsu pikendada üheks aastaks 25 euro eest.
Kui mul ei ole krediitkaarti, kas ma siis ei saa liituda?
Liitumiseks piisab tavalisest debit/credit kaardist, ei pea olema krediitkaarti. Kui sul on mingil põhjusel kaart, mis tõepoolest ei lase registreerida, siis kirjuta [email protected] ja me teeme sulle manuaalselt ise konto ja saad tasuda arve alusel ülekandega.